Atrakcje

 

Dlaczego warto nas odwiedzić?

Relaks u stóp Puszczy Kampinoskiej

osada-puszcza
Osada Puszczańska to najstarsza i wciąż jedna z nielicznych baz noclegowych w zachodniej części Puszczy Kampinoskiej – pięknego, dziewiczego terenu otuliny puszczy wraz z lasami parku narodowego. Jeśli szukasz miejsca, w którym chcesz się wyciszyć, odpocząć ale także aktywnie spędzić wolny czas z dala od miejskiego zgiełku – nasza Osada jest idealnym ku temu miejscem. Bliskość Puszczy, pieszych i rowerowych szlaków turystycznych, zachęca do spacerów i wycieczek. Rzeka Bzura, która meandruje wśród mazowieckich łąk to doskonały sposób na relaks w kajaku.

Wszędzie blisko!

wszedzie-blisko
Nasza osada położona jest między malowniczą linią rzeki Bzury a zachodnimi skrajami Puszczy Kampinoskiej. Jest więc idealnym miejscem na eksplorowanie okolic – do Puszczy dojedziemy na pieszo dosłownie w kilkanaście minut, nad rzekę spacer po lesie zajmie nam równie mało czasu. Pobliski Wyszogród, urocze miasteczko na wysokim brzegu Wisły to jedynie 10km wycieczka, do centrum Sochaczewa mamy 15km.

Atrakcje turystyczne w okolicy

osada-zamek
W okolicy znajduje się wiele atrakcji turystycznych – tuż obok naszej osady przebiega linia kolejki wąskotorowej, która w sezonie kursuje do Puszczy Kampinoskiej – jej końcowa stacja położona jest około kilometra od naszej bazy. Początkową jej stacją jest zaś teren Muzeum Kolei Wąskotorowej w pobliskim Sochaczewie. W mieście warto odwiedzić także Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą – największe w Polsce muzeum bitwy – gromadzące zbiory pochodzące z walk nad Bzurą w 1939 roku.

Kraina Chopina

atrakcje-okolica
Zachodnie Mazowsze to rejon nierozłącznie związane z największym polskim pianistą – w pobliskiej Żelazowej Woli znajduje się Muzeum – Dom urodzenia Fryderyka Chopina otoczony przepięknym parkiem. Sąsiadująca z nami wieś Brochów słynie zaś z monumentalnego kościoła obronnego, w którym ślub brali rodzice kompozytora, sam Fryderyk zaś był w nim chrzczony.

Burzliwa historia puszczańskich okolic

burzliwa-historia
Puszcza Kampinoska i tereny nad Bzurą to wielowiekowa historia, która toczyła tu koło już od wczesnośredniowiecznych czasów – w pobliskim Sochaczewie i Wyszogrodzie istniały grody i warowne zamki, w czasie powstań tereny puszczy były świadkami wielu krwawych walk, walki pozycyjne w I Wojnie Światowej i słynna Bitwa nad Bzurą w 1939 roku również odcisnęły piętno na okolicy. Świadkami tamtych wydarzeń są liczne cmentarze wojenne, mogiły powstańcze czy miejsca pamięci.

Dowiedz się więcej – przydatne linki:

O Puszczy: Kampinoski Park Narodowy
O kolei wąskotorowej: Muzeum Kolei Wąskotorowej
O bitwie nad Bzurą: Muzeum Ziemi Sochaczewskiej i Pola Bitwy nad Bzurą
O Chopinie: Muzeum w Żelazowej Woli
O naszej gminie Brochów: Gmina Brochów
O kajakach na Bzurze: Spływy kajakowe Bzura